Z radością i dumą informujemy, że Patrycja Seehaber wygrała Międzyszkolny Konkurs Piosenki w języku angielskim! Wokalistka po raz kolejny zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, czym udowodniła, że w Chełmnie nie ma na nią mocnych! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Patrycja wzięła udział w koncercie podczas Pikniku Country & Folk w Mrągowie, a niebawem reprezentować będzie naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu - skąd młodzi chełmińscy adepci sztuki wokalnej rokrocznie wracają ze statuetkami zwycięzców! W konkursie w ZS 2 wzięły również udział Patrycja Płocińska i Daria Tomaszewska oraz - jako akompaniatorka - Iga Przybyłowicz. Gratulujemy Wam tego, że chce Wam się rozwijać swój talent i poświęcać czas na to, by zostawić po sobie coś więcej każdego dnia!

15 marca br. nasi uczniowie odebrali nagrody i dyplomy za zajęcie I , II i III miejsca w konkursach przedmiotowych z biologii, historii i  informatyki. Konkursy zostały zorganizowane przez Katolickie Liceum i Szkołę Podstawową Księży Pallotynów w Chełmnie. W konkursie uczestniczyli uczniowie z Grudziądza, Chełmna, Radzynia Chełmińskiego, Świecia, Terespola Pomorskiego, Kijewa Królewskiego i Brzozowa.

Wyniki naszych uczniów:
Dzięcioł Mateusz – I miejsce z biologii
Sieracki Jakub - II miejsce, Parszyk Aleksander - III miejsce z informatyki
Gadziński Karol – III miejsce z historii

Brawo chłopcy, GRATULUJEMY Wam sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Oficjalnie Dzień Kobiet przypada 8 marca, ale w naszej szkole obchodziliśmy to święto dwa dni. W piątek wręczaliśmy paniom i dziewczynkom  kwiaty i słodkie upominki ,  a we wtorek zadedykowaliśmy im jeszcze uroczystą akademię.

Zdjęcia z akademii - tutaj.                          Zdjęcia z 8 marca - tutaj.

Co zrobić, aby osiągać w życiu sukcesy i nie mieć kompleksów? Oczywiście wzbogacać i kształtować swój język. 28 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w SP 1 odbył się zorganizowany przez polonistki konkurs Potyczki językowe. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z klas IV – VI, VII – VIII oraz III gimnazjum. Zadania miały charakter zabawowy, a ich cel to popularyzacja poprawności językowej. Rywalizacja między grupami była zacięta, ale też  niepozbawiona humoru.  Walka z bykami to żmudna, mozolna i nigdy niekończąca się praca, jednak warto ją podejmować w imię poprawnego i pięknego mówienia oraz pisania.