Drodzy Rodzice i Dzieci!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie  czeka na Was. Przyjmujemy zapisy na rok 2019/2020. Zapisów można dokonywać w  nowej siedzibie szkoły przy ul. Tadeusza Kościuszki 11.

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem finał przypadł 13 stycznia. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, zbieraliśmy pieniądze i radowaliśmy się razem z mieszkańcami Chełmna, którzy tak jak i my wyszli na ulice by  pomóc  potrzebującym dzieciom.

Za nami II Zimowy Turniej Przedszkolaka, na który przybyło prawie dwa razy więcej dzieci niż w zeszłym roku. Zorganizowaliśmy dla nich zawody sportowe, pokazaliśmy przedstawienie jasełkowe oraz wykonaliśmy wspólnie z nimi niezwykłe eksperymenty chemiczne. Dzieci przechodziły z sali do sali biorąc udział w coraz to większych atrakcjach. Zresztą zobaczcie sami.

Dnia 10.01.19 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmnie odbyły się zawody miejskie w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w rocznikach 2006 i młodsi.
Dziewczęta z SP nr 1 w składzie: Szalaty Martyna, Kołodko Zuzanna, Urbanowicz Nicol, Żakowska Patrycja, Damm Dżesika, Żelazo Dorota, Kaszewska Julia zajęły III miejsce, a chłopcy: Banacki Łukasz, Delik Mateusz, Trepkowski Bartosz zajęli II miejsce.

Co prawda święta już za nami, ale zapraszamy do oglądania prac jakie wpłynęły na "Konkurs Ozdób Bożonarodzeniowych".

Dnia 03.12.2018 r. w hali „Pilawa” w Chełmnie odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców rocznik 2003-2005.Drużyna dziewcząt SP nr 1 w Chełmnie w składzie: Kasprzyk Julia, Głowacka Wiktoria, Sadowska Marcelina zajęła III miejsce w tych zawodach.

Dnia 04.12.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie odbyły się zawody miejskie w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców – rocznik 2006 i młodsi. W turnieju uczestniczyła tylko SP nr 1 w Chełmnie.
Wyniki drużynowe dziewcząt: I miejsce – Martyna Szalaty, Patrycja Żakowska, II miejsce – Zuzanna Kołodko, Nicol Urbanowicz, III miejsce – Dorota Żelazo, Karolina Piotrowska.
Wyniki drużynowe chłopców: I miejsce – Łukasz Banacki, Bartosz Trepkowski, II miejsce – Marcel Małek, Jakub Kołodko, III miejsce – Oskar Roloff, Adrian Naliński.

Dnia 11.12.2018 r.  odbyły się zawody miejskie w tenisie stołowym drużynowym - rocznik 2006 i młodsi. Szkołę Podstawową nr 1w Chełmnie reprezentowali uczniowie: Knels Julia, Szalaty Martyna, Kowalska Marta, Bielec Luiza, Prusak Lena, Górecka Nicol, Wyrosławski Igor, Górecki Jakub, Majrowski Dawid, Magulski Oliwier.
Nasze rerezentacje uplasowały się na III miejscach w swoich kategoriach.