Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym obchodziliśmy 30 października "Dzień piżamy".  Większość naszych uczniów przyszła do szkoły w strojach, w których śpią. Było wesoło i kolorowo, a i nauczyciele (część także w piżamach) nie pytali tych, którzy byli przebrani. Zobaczcie sami na fotografiach.

Dnia 29.10.18 r. w Szkole Podstawowej w Stolnie odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców rocznik 2003-2005. W turnieju wystartowały w kategorii dziewcząt: SP Kijewo Królewskie, SP Unisław, SP Stolno, SP Lisewo, SP 1 Chełmno, natomiast w kategorii chłopców: SP Lisewo, SP Unisław, SP Stolno, SP Robakowo, SP 1 Chełmno.

Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Lewandowska, Julia Kasprzyk, Wiktoria Głowacka, Patrycja Seehaber, Marika Krzesimowska, Roksana Michalak, Julia Madeja, Nikola Stadnik, Daria Tomaszewska po zwycięstwie ze SP Kijewo Królewskie 8:3, porażce ze SP Unisław 9:3 oraz wygranym pojedynku z SP Lisewo 6:5 zajęła II miejsce w powiecie.

Zespół chłopców: Kacper Kluczyk,Miłosz Kurkowski, Stanisław Gronowski, Maksymilian Bartochowski, Mateusz Skowroński, Kamil Linkowski, Marcin Jarentewicz, Michał Wojtaszek, Stanisław Coch zremisował ze SP Robakowo 4:4, wygrał ze SP Lisewo 7:4 , zajął I miejsce w powiecie i awansował do zawodów wojewódzkich.

 

24.10.2018 r. na „Orliku” przy SP nr 8 w Świeciu odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców rocznik 2003-2005. W zawodach wystartowała reprezentacja SP nr 1 w Chełmnie w składzie : Linkowski Kamil, Skowroński Mateusz, Dzięcioł Mateusz, Szyper Hubert, Kurkowski Miłosz, Orłowski Olaf, Sołtys Michał, Wojtaszek Michał, Marlewski Jakub, Gadziński Karol oraz SP nr 2 Świecie, SP nr 5 Żnin, ZSP nr 4 Nakło. Turniej rozegrano systemem pucharowym. W pierwszym meczu SP nr 2 Świecie pokonało SP nr 5 Żnin 5:3, natomiast w kolejnym SP nr 1 Chełmno wygrało z ZSP nr 4 Nakło 4:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Linkowski Kamil -2, Skowroński Mateusz -1. W meczu o III miejsce spotkały się drużyny SP nr 5 Żnin i ZSP nr 4 Nakło. Zwycięską drużyną okazała się SP nr 5 Żnin,która pokonała przeciwników 8:3. W meczu finałowym SP nr 2 Świecie pokonała SP nr 1 Chełmno 6:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Sołtys Michał. Ostatecznie drużyna SP nr 1 Chełmno została sklasyfikowana na VI miejscu w województwie. 

Dzisiaj w klasie IIa gościliśmy kolejnego tatę,  ubranego na czarno, z cylindrem na głowie. Pan Bartosz jest kominiarzem.  Podczas spotkania tata Filipa ciekawie opowiadał o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz sprzętach, którymi, na co dzień się posługuje. Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guzik. Każdy z nas dostał prawdziwy kominiarski guzik do munduru. Dobrze mieć taką pamiątkę. Wierzymy, że ta wizyta  przyniesie nam wiele szczęścia! Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi za poświęcony nam czas i bardzo ciekawe zaprezentowanie swojego zawodu.

                                                     Uczniowie kl. 2a z wychowawcą

Dnia 23.10.2018 r. w SP nr 1 w Chełmnie odbyły się zawody miejskie w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców rocznik 2003-2005. Obie reprezentacje SP 1 Chełmno zajęły I miejsce i awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 29.10.2018 r w Stolnie.
Składy drużyn:
Oliwia Lewandowska, Julia Kasprzyk, Wiktoria Głowacka, Patrycja Seehaber, Marika Krzesimowska, Roksana Michalak, Julia Madeja, Nicola Stadnik,
Kacper Kluczyk,Miłosz Kurkowski, Maksymilian Bartochowski, Mateusz Skowroński, Hubert Szyper, Jakub Leitgeber, Mateusz Dzięcioł, Kamil Linkowski, Michał Sołtys, Marcel Mikołajczyk, Marcin Jarentewicz. 

 

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczył się  jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali 23 października nasi pierwszoklasiści. Jednak zanim to nastąpiło śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na szereg ważnych pytań. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.